Jako, że dzisiaj jest Dzień Blogera chcę Wam przedstawić kilka z tych osób, które w mniej lub w bardziej pośredni sposób wpłynęły na moje blogowanie. Są to naprawdę wyjątkowi ludzie. Mają swoje pasje i dzielą się nimi na swoich blogach. Dziś mam dla nich wyzwanie. Ciekawy? Więc czytaj dalej! 

Moi drodzy koledzy blogerzy i drogie koleżanki blogerki

Jako, że wszyscy rzucają wyzwania to i ja mam dla Was zadanie. Będę humanitarna i dam Wam 3 dni na przedstawienie na swoim blogu minimum trzech innych blogerów. Wystarczy kilka zdań. Nie oczekuję poematów. W dodatku zostawiam Wam decyzję, czy nominujecie kolejnych śmiałków, czy zadusicie modę na #blogdaychallange w zarodku. Jednak, jeśli nie podejmiecie  wyzwania, które ja Wam rzuciłam to musicie oczekiwać karniaka. 

Albo przedstawicie minimum trzech członków naszej blogowej, nieco patologicznej rodzinki, albo przez kolejne 7 dni zadbasz o swoje zdrowie i wszystko ładnie udokumentujesz w formie zdjęć lub krótkich notatek rodem z Twittera. No wiesz o co chodzi – śniadanko przed pracą zamiast kawy w locie, spacer, dodatkowa porcja warzyw do obiadu i tak dalej. W razie czego inspiracji możecie szukać na moim blogu. Tylko bez cwaniaczenia i szukania drogi na skróty. 

Przede wszystkim Bartek, który prowadzi MrCichy i Gdańsk z Dołu. Jest to pierwszy bloger, z którym nawiązałam realną nić znajomości. W pewnym sensie to on wprowadził mnie do trójmiejskiej blogosfery. I tak, ja wiem Bartku, że już nigdy więcej nie będziesz prowadzał za rączkę, aby mnie wprowadzić w towarzystwo. Po See Bloggers skończyła się taryfa ulgowa, a dziecko dorosło i rozwinęło skrzydła. Teraz to ja będę przedstawiać Ciebie. Daj mi jeszcze z rok, może dwa. 

Blogi, które poleca Bartek znajdziesz tutaj.

Kolejną osobą, która przez ostatni rok bardzo mocno na mnie wpłynęła, która mnie inspiruje i dba o mój rozwój osobisty to charyzmatyczna Kamila, która prowadzi Trening Kariery. Poznałam ją przy okazji jednego z blogowych spotkań – Bloger vs. Pracodawca. Po konferencji poszłam z nią i paroma innymi uczestnikami do kawiarni. Już wtedy byłam bezczelna. Zamiast siedzieć i gadać o pierdołach to poprosiłam ją o ocenę mojego raczkującego bloga oraz analizę ścieżki kariery. Nie zbyła mnie za co jestem jej wdzięczna po dziś dzień. Mało tego! Zrobiła to bardzo profesjonalnie. Jeśli macie problemy ze znalezieniem pracy, karierą, rozwojem, wizerunkiem i tak dalej to Trening Kariery to jedyny słuszny adres. 

Wojtka poznałam niedawno na wspomnianym już See Blogers (tu przeczytasz jak konferencja wyglądała z jego perspektywy). Jego królestwem jest praKreacja. Jako prawnik pisze o prawach autorskich, własności intelektualnej, konkurencji i wielu, wielu innych ciekawych sprawach. Dla wielu z nas, którzy aktywnie korzystają z internetu, tworzą i fotografują na potęgę, jest to wiedza bezcenna. Wróżę mu świetlaną przyszłość. Warto go obserwować i śledzić jego #lawstyle. 

Blogi, które czyta Wojtek znajdziesz tutaj

Pawła znam prawie od samego początku. I tu znowu – najpierw poznałam jego, potem jego bloga Lubię Podróże. Jest niesamowicie kreatywny. Jestem mu wdzięczna, że zawszę mogę z nim porozmawiać, gdy pojawiają się problemy w moim blogowym światku. Zawsze mi podsunie jakieś ciekawe rozwiązanie. I jeszcze ten blog. Paweł wiele podróżuje, robi mnóstwo zdjęć. Obserwuj go i szukaj u niego inspiracji oraz ciekawych informacji, które pomogą Ci zaplanować wyjazd. 

I jeszcze jedna osoba – Alicja, która prowadzi bloga Wielki Apetyt. Kocha gotować i robi to po prostu dobrze. W dodatku jest niesamowicie kreatywna i tak samo zakręcona jak ja. Coś czuję, że znalazłam swojego sparing partnera i kibica w jednym. Mam nadzieję, że nasza znajomość przekuje się w kilka ciekawych projektów. A skoro już mowa o projektach i mrocznych planach podbijania świata to z tego miejsca wyzywam Adriana i Tomka, którzy piszą o szeroko rozumianej tematyce kultury, show biznesu i nowych mediów na Niereformowalni. Ot taki nasz mały Dream Team. Trzymacie za nas kciuki i dopingujcie. 

Koniec tej wyliczanki, choć powinnam podziękować jeszcze wielu osobą za inspirację, wsparcie, czy motywacyjny kop w tyłek, gdy mam chwile zwątpienia. 

I jeszcze na zakończenie kilka zdań prywaty

Czasami trudno mi uwierzyć, że minął zaledwie rok od kiedy zaczęłam blogować. To był rok wielu zmian. Zdałam egzaminy i zostałam fizjoterapeutką, a także znalazłam nowe cele i marzenia. Wszystko zostało przewartościowane i wywrócone do góry nogami. Jednak nie żałuję, że z chaosu narodziła się Anatomia Życia. To mój dom i mój mały świat do którego zapraszam Cię raz po raz, abyś z moją pomocą mógł zmieniać swoje życie na zdrowsze. Krok, po kroku. 

17 thoughts on “#BLOGDAYCHALLENGE, czyli poznajcie moją blogową rodzinkę

 1. Dzięki za miłe słowa :-) Postaram się coś wysmażyć na blogu w odpowiedzi :-)

 2. Guest pisze:

  Nie ma wyboru :D Niereformowaln.com przyjmują wezwanie! :)) Oczekuj na odpowiedź lub „zdrowy tydzień” :D

 3. Tomek Rgz pisze:

  Nie ma wyboru :D Niereformowalni.com przyjmują wezwanie :D

 4. […] no­mi­no­wany do #blog­day­chal­lenge. Dwu­krotnie, bo przez Musz­kie­tera i Ana­tomię Życia. Wszyst­kiemu winny Mię­dzy­na­ro­dowy Dzień Blo­gera, czyli święto na­szej wspólnej, […]

 5. Dzięki dzięki :) Tak, jesteś już dużą dziewczynką i niecierpliwie czekam, aż to Ty będziesz mnie przedstawiać. Tylko nie chcę, abyś to robiła za rok. Spróbuj wcześniej :)

 6. Mari pisze:

  Tak! Blogowanie jest świetną przygodą :-) Uwielbiam!
  A Blog Day – w tym roku pierwszy raz przeżywany jako moje święto i jestem za. Świętujmy tak częściej.

  • AnatomiaZycia pisze:

   Mari, a czy potrzebujemy do tego Blog Day? Co jak co, ale blogery to bardzo cwane i kreatywne bestie. Jeśli będziemy mieli ochotę się spotkać i świętować to na pewno znajdziemy czas i okazję.

   • Mari pisze:

    Ale ja nigdzie nie powiedziałam, że mamy się spotykać tylko w ten jeden dzień. Wręcz przeciwnie, że mamy wymyślać więcej świąt, inicjatyw, eventów.

 7. BogusiaM pisze:

  U Ciebie odkrywam zupełnie inne blogi, idę zasięgnąć lektury.

 8. Muszkieter pisze:

  Bardzo dziękuję za wsparcie inicjatywy, bo właśnie jej sukces opiera się na zaangażowaniu blogerów z otwartą czapą, mnożących poprzez dzielenie się.

  Do następnego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *