Idąc nie spodziewałam się niczego konkretnego. Tym bardziej, że pierwszą edycję przegapiałam. Chciałam po prostu przyjemnie spędzić czas, a poznałam wielu wspaniałych ludzi. Ludzi, którzy tworzą i gotują z pasją. Co najważniejsze każdy chętnie dzielił się swoim doświadczeniem i wiedzą. Z każdym można było chwilę porozmawiać. Dzięki temu wróciłam do domu z całą masą informacji gdzie można kupić dobre, ekologiczne jedzenie, pomysłami na nowe przepisy oraz przekonaniem, że kuchnia wege może być warta grzechu. Przekonały mnie o tym wszystkie produkty i potrawy, których mogłam spróbować. 

II wege sytuacja sopot

Myślę, że każdy polak, który nie wyobraża sobie obiadu bez schabowego, powinien choć raz w życiu pójść na taki mały, lokalny festiwal gotowania, w którym tak samo amatorzy, jak i profesjonaliści będą mieli szansę do przekonania go, że warzywne dania są po prostu smaczne. W ten oto sposób dowiedziałam się, że Gdyńska restauracja Coco bardzo się otworzyła na wegetarian i od niedawna eksperymentuje z menu. Na przykład wydzielili część sali, gdzie mięso nie jest w ogóle podawane. Mało tego! Można u nich zjeść przepyszny (jadłam! i się zakochałam) smalec z oleju kokosowego. 

wege sytuacja sopot

Moim głównym celem było zdobycie odrobiny zakwasu, który przywiozła ze sobą Marchewkowa Rewolucja. Przy okazji zmieliłam owies na płatki. W sam raz, aby kontynuować owsiankowe postanowienie. Ciekawa jestem jaka będzie różnica w smaku między tymi, które kupiłam w zeszłym tygodniu w sklepie, a tymi świeżo przygotowanymi. Mam cały kilogram. Mam nadzieję, że wystarczy co najmniej do końca tego roku. Dla pewności dodam do nich otrębów, orzechów i suszonych owoców. 

wege sytuacja sopot

 

Mimo wszystko punktem dnia okazało się stoisko Agory. Można było spróbować między innymi fety z krowiego i koziego mleka, oliwy z oliwek, chałwy o niebiańskim smaku i wielu, wielu innych produktów, których nazw nie powtórzę, ale będą mi się śniły po nocach. Wystarczyło, że Państwo wymienili ile rodzajów oliwek można u nich kupić, a już byłam pewna, że czekają mnie comiesięczne pielgrzymki do jednego ze sklepów, który znajduje się w Gdyni. Polecam wszystkim, a już w szczególności tym, dla których kuchnia Grecka kojarzy się co najwyżej z grecką sałatką. Ponoć na miejscu można wszystkiego spróbować i wybrać jakie smaki nam najbardziej odpowiadają. Cóż… Mam nadzieję, że będę mogła się o tym przekonać na własnej skórze już na początku tego tygodnia. 

wege sytuacja

Ciężko wymieniać wszystkie stoiska i atrakcje. Zresztą chyba bym pękła, gdybym odwiedziła je wszystkie. Mimo to mam dla Was jeszcze kilka zdjęć, między innymi ze stoiska, gdzie wyczarowywano przepyszne, świeże soki i robiono fantastyczne dania. A na samym końcu znajdziecie kilka ujęć food tracka.

 

II wege sytuacja sopot

II wege sytuacja sopot

II wege sytuacja sopot

II wege sytuacja sopot

II wege sytuacja sopot

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *