Każdy ma swój własny sposób na udany poranek. Dla jednych będzie to wojskowy rygor, dla drugich leniwe wypita kawa w gronie rodziny. Najważniejsze, abyś to właśnie ty był zadowolony. Jeśli jednak czujesz przez skórę, że coś jest nie tak… Że można by lepiej, inaczej i bardziej energicznie to mam dla Ciebie garść inspiracji. Przeczytaj koniecznie i zdradź nam swoje sposoby na udane poranki.  

Agnieszka Pilawska z bloga Twoje zwycięstwo

Mój sposób? Nocą nastawiam maszynkę do wypiekania chleba tak aby był gotowy na rano – budzi mnie nie dźwięk budzika ale zapach świeżo upieczonego chleba. Kawa, pół banana i biegnę na trening (rzeczy mam wcześniej przyszykowane, żeby się rano nie rozmyślić) Po takim poranku jestem pełna energii i gotowa na mierzenie się ze światem. 

Adrianna Fliszewska z bloga Czeko Ada

Moim sposobem na udany poranek jest dobra organizacja! Wieczorem przygotowuję sobie ubrania na następny dzień, zalewam płatki owsiane mlekiem, wsypuję do kubka łyżeczkę kawy i pakuję się na uczelnię. Dzięki temu mój poranek wydłuża się o jakieś pięćdziesiąt procent – nie muszę pakować się w pośpiechu, zastanawiać się, co na siebie włożyć i stresować się upływającym czasem. Zamiast tego mam chwilę, żeby przytulić się do chłopaka, spokojnie zrobić makijaż i zajrzeć do notatek przed zajęciami.

Aleksandra Foryś z bloga Love street fashion

Jestem rannym ptaszkiem z wyboru, ale nie z charakteru – wieczorem często brak czasu na moje hobby, więc mimo że do pracy mam na 9 to wstaję o 6-6.30 i pracuję nad zdjęciami i tekstami na bloga z samego rana.

Moje dotychczasowe eksperymenty w temacie „dobrych poranków” potwierdzają, że dobry początek dnia gwarantuje następująca kombinacja:

dużo snu + wartościowe, zdrowe śniadanie

I nie ma przebacz! Nawet największy kubek kawy nie uratuje dnia jesli zarwałam nockę albo nie zjadłam przyzwoitego śniadania.

Paulina Wierus z bloga Patchwork blog

A ja jestem klasyczną sową, więc poranki są dla mnie raczej trudne. Dobrze działa 15 minut dla siebie: kawa w łóżku, szybkie sprawdzenie na telefonie wiadomości i fb (;-), później prysznic i już mogę iść budzić mojego śpiocha, czyli córkę. Ale ostatnio zaczęłam „programować sobie dzień”: pijąc tą kawę zastanawiam się co fajnego się wydarzy, co chcę zrobić i jak sprawić, żeby to dobrze zorganizować i uprzyjemnić. Oczywiście, nie zawsze się sprawdza to planowanie, ale z miejsca nastraja mnie pozytywnie 

Kasia Tymińska z bloga Sosnowa 11

Mam tylko jeden sposób – przespać go.

Kamil Lipiński z bloga Kamil Lipiński

Poranek to taki ciężki czas. Jeśli zacznę go we właściwy sposób to wiem, że kolejne kilkanaście godzin będzie pełne skutecznych działań i właściwych decyzji. Kawa, szybka lektura poszerzająca horyzonty i spojrzenie przed wyjściem z domu na śpiącego w łóżeczku syna – to moje sposoby na udany poranek dzień.

Katarzyna Mierzwa z bloga Glow lifestyle

U mnie sprawdza się planowanie i organizacja i przygotowania rozpoczęte już wieczorem. Rano zawsze zawożę dzieci do szkoły i musimy zdążyć na określoną godzinę, zawsze były z tym problemy i nie potrzebny stres rano. Teraz zawsze wieczorem staram się zaplanować szybkie pyszne śniadanie np owsianka albo płatki, szykuję także ubrania dla siebie i dzieci i dbam o to żeby wszystko były spakowane i gotowe już wieczorem. Rano wstaję razem z budzikiem, nie przeciągam wyjścia z łóżka zbyt długo i zawsze parzę sobie zieloną herbatę, lub morwę białą i dopiero wtedy budzę dzieci. Odkąd tak robię przestaliśmy się spóźniać, a poranki są o wiele przyjemniejsze i mniej stresujące, dzięki temu zdecydowanie bardziej udane .

Michał Michalewicz z bloga Mac 4 U

Mocna, czarna kawa:)

Marta Kraszewska z bloga Rudym spojrzeniem na świat

po 1. wstać od razu jak zadzwoni budzik:) po 2. odsłonić jak najwięcej rolet, aby zrobiło się jasno po 3. mocna czarna herbata po 4. pomyśleć o czymś przyjemnym, co czeka mnie tego dnia po 5. nie zerkać nerwowo na zegarek. tak w skrócie

Małgorzata Michnowicz z bloga Zaczytaj się

Dobra kawa, najlepiej orzechowa, powolne budzenie się do życia podczas przelewania myśli na papier, a potem mogę spokojnie funkcjonować.

Agnieszka Bukała z bloga Świat kobiety i jej dziecka

Ja powiem jak to jest z udanym porankiem z perspektywy mamy. Często to zależy od tego, jak długo śpi mojej dziecko. Gdy wstawało po 5.00, to raczej poranek daleki był od ideału, gdy prawie z zamkniętymi powiekami trzeba było się zacząć bawić. Także wiem dobrze, że nie ma co szybko wieczorem kłaść dziecka spać, aby choć rano mieć pół godzinki więcej snu i móc zacząć dzień zwyczajnie wypoczętym.

Alexa Trachim z bloga That Alexa

Wstać wcześnie rano, zjeść pyszne śniadanie i ugryźć największego „słonia”, którego musimy zjeść danego dnia. Innymi słowy za zadania, które najmniej chce mi się robić zabieram się zawsze z rana  Im później tym mniej mi się chce 

Kasia Lipińska z bloga 280 dni

Udany poranek zaczyna się dzień wcześniej – jeżeli pójdziesz spać przed północą i prześpisz minimum 7 godzin, poranek będzie udany. Ze świadomością niezarwanej nocy poczujesz satysfakcję, że w końcu o siebie zadbałeś. Później smaczne, kolorowe śniadanie, dobra herbata i możesz działać dalej.

Maria Romańska z bloga Figa S-makiem

Mój sposób na udany poranek jest tylko jeden  Wstać na tyle wcześnie by zdążyć zjeść śniadanie.
Śniadanie dostarcza witamin i daje nam energię na cały dzień. Dlatego warto poświęcić mu chociaż 15 minut. Można zjeść kanapkę z przygotowaną dzień wcześn
iej pastą czy twarożkiem lub ulubionymi dodatkami albo usmażyć jajecznicę lub pożywny omlet. Od jakiegoś czasu na moim talerzu gości omlet z kaszą gryczaną. Jest pyszny, a do tego jest świetnym pomysłem na za dużą ilość, ugotowanej dzień wcześniej, kaszy 

Sylwia Błaszczak z bloga Mama w domu

A ja mam o tyle dobrze, że mój starszy syn zajmuje się rano młodszym, w sensie proponuje mu różne zabawy pod warunkiem „tylko nie budź rodziców, niech sobie pośpią”. I tak w weekendy udaje nam się pospać, a raczej poleżeć, bo gdy chłopcy się bawią nie da się już spać do godz. 9. Dodam tylko, że moje dzieciaki mają 4 i 6 lat, więc spanie do tej godziny uważam za mały sukces!

Zdjęcie: Foter

_______________________________________________________________________________________________

Jeśli wciąż Ci mało to zajrzyj jeszcze do tego wpisu, gdzie podałam 10 sposobów na udane poranki. W końcu jaki ranek, taka reszta dnia – więc nigdy dosyć dobrych rad. 

_______________________________________________________________________________________________

Tekst Ci się podobał? Napisz komentarz i zostaw like! :)

10 thoughts on “Sekrety blogerów, czyli sposoby na udane poranki

 1. Patchwork pisze:

  Kurczę, chyba zastanowię się nad tymi śniadaniami. Prawie wszyscy o tym piszą, a ja pomimo wszystko, programowo jem dopiero po dojechaniu do pracy. Rano, jak jeszcze wewnętrznie śpię, jakoś nie mogę. Ale zainspirowana Wami obiecuję to przemyśleć :)

 2. miraga pisze:

  Zdecydowanie zazdroszczę Agnieszce P. tego poranka z zapachem świeżego pieczywa, u nas zawsze rano wczorajszy.

 3. Bardzo się cieszę, że znalazłam się w tak fajnym gronie :). Miło poczytać o sposobach innych ale przede wszystkim dobrze wiedzieć, że nie jest się z porannym wstawaniem samemu ;). Szkoda że nie mogę zrobić jak Kasia Tymańska, chociaż muszę przyznać że w weekendy się staram ;)

 4. Kasia Antosiewicz pisze:

  Zdecydowanie i absolutnie zgadzam się z tym, co napisała Kasia Lipińska – pójść spać na tyle wcześnie, aby się wyspać. I zgadzam się też z tym, co napisała Adranna Fliszewska – dobra organizacja, czyli maksymalnie dużo rzeczy zrobić wieczorem, aby rano bez pośpiechu na spokojnie …. Ja rano mam 15 minut (mimo, że wstaję o 6.20 jestem śpiochem i nie ma takiej siły, która by mnie nakłoniła do wstania 2 minuty wcześniej) więc aby ich nie tracić wszystko robię wieczorem :) rano tylko toaleta, makijaż, ubranie i już zamykam drzwi ….

 5. Jak fajnie przeczytać swoją radę! :) Samych dobrych poranków życzę! :)

 6. CzekoAda pisze:

  Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tworzeniu tego wpisu. Dzięki! :)

 7. Kusterkowa pisze:

  Dla mnie udany poranek to kawa i dobra muzyka. ;) Lubię rano wstawać, bo potem mam cały dzień przed sobą!

 8. […] 31 komentarzy Na początku maja miałam okazję wtrącić swoje trzy grosze w tekście Sekrety blogerów, czyli sposoby na udane poranki. W gościnnym artykule podzieliłam się swoim pomysłem na dobre rozpoczęcie dnia. W tym tekście […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *