Nie ważne czy jesteś na wiecznej diecie, czy po prostu lubisz zdrowo się odżywiać. Zawijaski z pewnością są dla Ciebie. Będą one dobrą alternatywą dla małej przekąski, uzupełnią danie lub uratują Cię, gdy goście znienacka zapukają do drzwi. Szybkie, smaczne i z pewnością wyglądają lepiej na talerzu niż równiutko poukładane plasterki.

Mało zalet? Chuda polędwica Sopocka to jedyne 34 kalorie za całe 100 gramów. W takiej samej porcji wędzonej piersi z indyka będzie już ok 90 kalorii. Jednak to nadal nie wiele w porównaniu z wieloma tłustymi wędlinami.

Potrzebne składniki:

  • Chuda wędlina w plasterkach
  • Chrzan lub musztarda

Przygotowanie:

  1. Plasterek wyjmujemy.
  2. Plasterek smarujemy chrzanem lub musztardą.
  3. Plasterek zawijamy.
  4. Plasterek układamy na talerzu.
  5. Zawijaski dekorujemy zielonym akcentem.

Zawijaski

Moja ocena:

Zawijaski dostają u mnie dodatkowe punkty za smak. Ja niestety nie lubię podjadać słodyczy. Mnie ciągnie do ostrych i zdecydowanych przekąsek. Punkt drugi to konsystencja. Aby ją uzyskać stosuję lekki, łagodny chrzan. Choć na co dzień wolę taki, po którym łzy lecą po policzkach, tutaj sprawdza się coś zupełnie innego. Dzięki sporej ilości łagodnego chrzanu zawijaski są delikatne i wręcz rozpływają się w ustach.

Jednak chrzan chrzanowi nie równy. Warto dokładnie sprawdzić na opakowaniu. Według mnie najlepszy jest miks chrzanu i jabłek. Jest to chyba najbliższe natury. A wszystkie te miksy typu chrzan śmietankowy to jakaś pomyłka. Mało chrzanu, dużo oleju roślinnego i śmietanka w proszku. 

Zawijaski

A! I jeszcze jedna ważna rzecz. Pamiętaj, że białko fajnie zapycha, ale nie może być ono fundamentem naszej diety. Dlatego, jeśli często sięgasz po tego typu zakąski to nie zapomnij również o warzywach. Jakieś wątpliwości? Zajrzyj do wpisu, gdzie opisywałam dietę Dukana

Masz pomysł na inne „farsze”? Albo preferujesz inne lekkie i mało kaloryczne przekąski?
Czekam na wasze pomysły i przepisy!  

_______________________________________________________________________________________________

Tekst Ci się podobał? Zostaw Like! :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *